اخبار استانهاعمومی

اولین نشست هم اندیشی و هم افزایی نو معلمان عشایری شهرستان جیرفت با همکاری و همراهی انجمن دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش عشایری استان کرمان، اولین نشست هم اندیشی و هم افزایی نو معلمان عشایری شهرستان جیرفت با همکاری و همراهی انجمن دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان برگزار گردید.

بر پایه این گزارش این نشست با حضور حسن قزلباش مسئول نمایندگی آموزش و پرورش عشایری شهرستان جیرفت، پردلی دبیرکل انجمن، دهقان رئیس کمیته صنفی اجتماعی انجمن و سایر اعضای آن برگزار گردید.

قزلباش گفت: مجموعه عشایری جیرفت بر خود می‌بالد که از وجود و ظرفیت نو معلمان در مقاطع تحصیلی بهره مند است و نو معلمان را به استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت های انجمن دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان دعوت کرد.

دهقان با بیان این نکته که همه دانشگاه های بزرگ و مطرح کشور از انجمن دانش آموختگان بهره مند هستند تا ارتباط دانشجو بعد از اتمام دوران دانشجویی و دانشگاه قطع نشود،گفت: دانشگاه فرهنگیان هم از این قائده مستثنی نیست و با همکاری اعضای انجمن دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان این انجمن راه اندازی شده و پایه گذار بسیاری از برنامه های آموزشی و فرهنگی در سطح کشور در مجموعه وزارت آموزش و پرورش کشور خواهد بود.

وی ضمن اشاره به برخی از اقدامات ارزشمند انجمن، اشاره ای کوتاه به برگزاری اولین همایش ملی آموزش مجازی ظرفیت ها و بایسته ها داشت و این نکته را یادآور شد که ما به عنوان نو معلمان می‌توانیم مبدا تحولات عظیمی در آموزش و پرورش عشایری هم در سطح شهرستان و هم در سطح استان و در نهایت کشور باشیم.

 نو معلمان نیز با طرح موضوع هدایت تحصیلی نامناسب در دانش آموزان عشایری گفتند: متاسفانه استعدادهای ناب دانش آموزان عشایر بعضا در نبود مشاور در مسیر صحیح هدایت نمی شود.

بدیهیست که انجمن دانش آموختگان و مشاوران عشایر می‌تواند به عنوان یک بازوی قدرتمد در کنار آموزش و پرورش عشایری فعالیت کند.

در پایان مقرر گردید اطلاع رسانی مربوط به عضویت نو معلمان در انجمن بعد از آمادگی سایت انجمن برای پذیرش عضو جدید صورت بگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا