اخبار انجمنعمومی

نمایشگاه ملی دستاوردهای علمی و فناوری فرصتی برای عینیت بخشی به فعالیت های پژوهشی

رئیس دانشگاه فرهنگیان: 

نمایشگاه ملی دستاوردهای علمی و فناوری فرصتی برای عینیت بخشی به فعالیت های پژوهشی

دکتر حسین خنیفر در این بازدید ضمن تقدیر از دست اندرکاران برپایی غرفه دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد: پژوهش، محور اصلی و ارتقا دهنده جایگاه دانشگاه در تعالی بخشی تربیت معلم است.

وی خاطر نشان کرد: ما زمانی می توانیم پژوهش را کار آمد بدانیم که نمود آن را در جامعه ببینیم. آنچه که در آثار غرفه دانشگاه فرهنگیان می بینیم این مهم را به درستی درک کرده و عینیت بخشیده اند. اضافه شدن بخش دانش آموختگان به نمایشگاه امسال فرصتی بود تا ما کارآمدی خروجی های دانشگاه در بخش پژوهش بسنجیم.
در ادامه این نشست سید محسن موسوی  مدیر کل دفتر برنامه ریزی و امور پژوهشی، افزود: برگزاری این نمایشگاه و فعالیت پژوهشگران در زمینه نوآوری و ابداعات زمینه مناسبی برای خود کفایی دانشگاه در ایجاد بستر های نو برای ارتقا تعلیم و تربیت است.

همچنین در این باره نیره کارگری دهکردی مسئول برگزاری جشنواره پویش دانشجویی فعال شدن مرکزنوآوری و کارآفرینی دانشگاه فرهنگیان را نوید بخش ایجاد فرصت های مناسب پژوهشی دانشجویان و دانش آموختگان دانست.
اولین همکاری مشترک معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان وکمیته پژوهش انجمن دانش آموختگان فرهنگیان در نمایشگاه دستاورد های پژوهش،فناوری و فن بازار رقم خورد. 
رستمی مسئول غرفه دانشگاه فرهنگیان در نمایشگاه دستاورد های پژوهشی و فن بازار  نیز افزود : رویکرد ما در انتخاب آثار برتر در  مرحله اول رویکرد نوآورانه و خلاقانه  و سپس موضوعیت آثار  در حوزه آموزش و مسائل مربوط به آن بود و برای این منظور چهار مرحله داوری انجام شد. که یک مرحله آن بر عهده “سامانه ارزیابی فناوری ایران (سافا)”بود. و از مجموعه ۶۰ اثر دریافتی در بخش دانشجویان و دانش آموختگان نهایتا ۱۰ اثر به نمایشگاه راه یافت. 


پردلی رئیس کمیته پژوهش انجمن دانش آموختگان دانشگاه فرهنگیان نیز با اشاره به حضور نومعلمان در این رخداد علمی ضمن تقدیر از نگاه ویژه دانشگاه فرهنگیان به همکاری های دوجانبه با انجمن، گفت: ما این رویداد را به عنوان سرآغاز فعالیت های همه جانبه انجمن در زمینه های مختلف به طور ویژه در بحث پژوهشی به عنوان بازوانی توانمند در نظام و تعلیم و تربیت می بینیم.
وی اظهار کرد: نگاه ما توان افزایی معلمان در پژوهش و تربیت معلمان  خلاق و نوآور است.
در ادامه این نشست دکتر علی محمدی سرپرست معاونت فرهنگی دانشگاه فرهنگیان، گفت: معاونت فرهنگی به عنوان نماینده ویژه هئیت رییسه دانشگاه فرهنگیان در امور انجمن دانش اموختگان دانشگاه آماده است تا در همه زمینه ها برای تحقق آرمان ها و اهداف انجمن تسهیل گری مناسب را به انجام رساند.
همچنین دکتر علی باقر طاهری نیا معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان در بازدید جداگانه از این نمایشگاه عنوان کرد: تحقق آرمان پژوهش محوری در دانشگاه فرهنگیان با دادن رویکرد آموزشی به دستاوردهای ما برند مختص دانشگاه فرهنگیان در بخش  پژوهش خواهد بود.
گفتنی است در این دوره در بخش  دانشجو معلمان 
 غزاله شوندی دانشجوی دانشگاه فرهنگیان  همدان “نرم افزار جغد دانشمند “
 عباس وصالی دانشجوی  دانشگاه فرهنگیان  همدان با نرم افزار کنکور من
احسان علی نیا بنگر دانشجوی دانشگاه فرهنگیان مازندران با اثر “شمارشگر بذر با سنسور فتوسل و با قابلیت سنجش وزن “
 رضا علیزاده دانشجوی دانشگاه فرهنگیان آذربایجان  غربی با اثر “کنترل گر کلاس آرا “
 حسین مصطفی لو دانشجوی دانشگاه فرهنگیان گلستان با اثر “دستگاه ضد عفونی کننده “
و در بخش دانش آموختگان 
 یونس وصالی دانش آموخته دانشگاه فرهنگیان همدان با اثر “غولک”
 علیمحمد دهقانی دانش آموخته دانشگاه فرهنگیان خوزستان با اثر “عینک اصلاح کننده در آموزش مجازی ”  راه یافتگان به بیست و یکمین دوره نمایشگاه دستاورد های پژوهش  و فن آوری و فن  بازار  در سال ۹۹ هستند. 
و برگزیدگان نهایی در جشنواره پویش دانشگاه فرهنگیان تقدیر خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا